ישיבת אורות שאול, רעננה

בית המדרש

שקר החן והבל היופי?והאם להמשיך להפגש כשאין ´קליק´?

ע"י: הרב יובל שרלו

האם מותר לשאול למראה הבחורה?האם להמשיך להפגש לפגישה שניה לאחר שהראשונה לא יצרה רגשות כלל?על כך בשותי"ם הבאים


שאלה:


לכבוד הרב שלום, ויישר כח!


האם כאשר מציעים לי לצאת עם מישהי ראוי ומותר שאני אשאל למראה של הבחורה? כמו כן, האם זה ראוי לסרב מפאת "חיסרון" שכזה?תשובה:


שלום וברכה. בהחלט מותר לשאול איך היא נראית. ברם, הכוונה בשאלה זו אינה האם הבחורה היא מלכת היופי, או דברי הבל או תאווה אחרים, כי אם, האם היא נראית נורמאלי. אל לו לאדם להתחתן לאור היופי בלבד, אולם אל לו לכפות את עצמו להתקשר במשהו שאין הוא חפץ בו.


יש חיסרון ניכר לבניית היכרות על בסיס מראהּ של הבחורה, כיוון שזו הערכת תחומים פחות חשובים. ישנן גם בנות נכות שהן נהדרות, שלוואי והיה אדם זוכה לאישה עם לב טוב כשלהן.על כן, ראוי לשאול, כדי לדעת באופן כללי אם הקשר בכלל שייך, אך להתמקד בעיקר, ולהסתפק בקריטריונים בסיסיים, ולא לדחות הצעת היכרות עם בעלת מידות טובות בגלל שמידותיה הגופניות מעט לקויות.

כל טוב.

שאלה:


שלום כבוד הרב שרלו.


האם לדעת הרב כדאי לצאת לפגישה שניה עם בחור/ה למרות שאין כלפי הצד השני שום רגש או רצון פנימי להיפגש (אבל יש הכרה והערכה כללית כלפיו) או שמא אין בכך טעם, מכיוון שסביר להניח שמה שלא קרה בפעם הראשונה לא יקרה בפעם השניה?


בעבר החזקתי בדעה שהכרחי שיהיה "קליק", אפילו קטן, על מנת להמשיך לפעם השניה. כעת אני תוהה, אולי בדרך מפספסים בני-זוג בעלי פוטנציאל אמיתי בגלל פנטזיה לא מציאותית?!


 


תשובה:


שלום וברכה.


כדי לענות על שאלה זו כדאי קודם כל לקבוע פגישה עם עצמך.


בפגישה זו צריך לברר מי את/ה. אם עולמך מאוד רגשי ומחייב התלהטות פנימית, קשה להניח כי אם לא נוצר שום דבר בפגישה הראשונה, יהיה לכך המשך טוב. אם עולמך הפנימי מחפש בן זוג שהוא שותף באמונות ובדעות, ואילו שאלת החוויות הרגשיות שלך עצמך פחות מרכזית, אך מכל מקום החוויות הללו צצות ועולות אט אט - בוודאי שכדאי, שכן פעמים רבות הפגישה השניה היא האמיתית. על כן, השאלה היא קודם כל שאלה פנימית, ואין איש יכול לעזור לאדם לענות עליה, והוא חייב לעשות זאת לבדו. כללו של דבר - בדרך כלל כדאי לקבוע פגישה שניה, לא שלישית.


כל טוב.
מתוך הספר רשו"ת היחיד שיצא בהוצאת הישיבה

 

 

בית המדרש