ישיבת אורות שאול, רעננה

בית המדרש

הצעת שידוכין עם גרושה

ע"י: הרב יובל שרלו

האם כרווק לקבל הצעה לשידוך עם גרושה?מה דעת ההלכה בנידון?האם זה יוצר בעיות?על כך בשו"ת הבא


שאלה:
לכבוד הרב שלום! אני בשנות ה-30 ועדיין רווק. לאחרונה הוצעה לי בחורה אשר היתה נשואה בעבר למשך תקופה קצרה, אולם בגלל אלימות מצד הבעל הם נפרדו. כיצד עלי להתייחס לסוג כזה של הצעות? מה הפרמטרים הנכונים שאני צריך לשאול לגביהם למקרה ספציפי זה, ובאופן כללי מה דעת ההלכה בנושא? בברכת תודה מראש. שבת שלום ופורים שמח!תשובה:


שלום וברכה. המצב אותו אתה מתאר הוא מציאות בה ברור כי לא מום באישה הוא שהביא לפירוק נישואיה, אלא התנהגות פגומה מצד הבעל. על כן, ברמה העקרונית אין מניעה להקים יחד עימה בית בישראל, ואם אתם מתאימים מהבחינות האחרות, מדובר גם במצווה גדולה, שאנו מאמינים שריבונו של עולם חפץ בהקשבה למי שנעשה לו עוול, ובעזרת ד' תקימו בית נאמן בישראל. זו עמדתה של ההלכה.


עניין אחד בלבד הייתי מעמיק לבדוק, וזו השאלה האם איבדה האישה את האמון באנשים אחרים. לעיתים קורה שזו הצלקת הנותרת לאחר גירושין בשל אלימות, ואז יש לבחון האם ניתן לשקמה, שהרי קשה מאוד לחיות עם אישה שאין לה אמון בך. ברם, אם אתה מתרשם כי היא רואה צלקת זו כדבר שמאחוריה, והדבר לא פגם פגימה של ממש באמון שהיא יכולה לתת בך, תוכל לזכות יחד עימה בחיים אמוניים וטהורים וכמו כן שמחים ומאושרים. כל טוב ושמחנו בשמחתך.

מתוך הספר רשו"ת היחיד,ניתן להשיג: 054-7-469124 (הלל)

 

 

בית המדרש