ישיבת אורות שאול, רעננה

בית המדרש

פגיעה בבחורה

ע"י: הרב יובל שרלו

פגעתי בבחורה תוך כדי שיחה על טיב היחסים ביננו,כיצד אני יכול לתקן זאת?על כך בתשובה הבאה


שאלה:
שלום כבוד הרב.אני נמצא כחודש וחצי בקשר רציני עם בחורה. ברוך ה' עד כה הכל היה טוב, והקשר בינינו רק הלך והתפתח. התקשורת בינינו טובה מאוד ואנחנו מדברים על הכל. לפני כמה ימים ערכנו שיחת-נפש ובתוך כך אמרתי, לא באופן מכוון, דבר שפגע בה וגם בי, ונראה לי שזה השפיע על הקשר. התנצלתי וניסיתי לתקן את הרושם שיצרתי, אולם נראה לי שנוצר איזשהו פער שאולי לא יוכל להיתקן מאליו.


רציתי לשאול, מה אני יכול לעשות או להגיד על מנת שנוכל להמשיך את הקשר ואולי ליותר מזה? (הבחורה מצידה, מאד פתוחה ומשתדלת, אך עדיין המשפט שאמרתי "עומד באוויר").


 


תשובה:
שלום וברכה.ראשית דבר, אתה צריך לשמוח כי דבר זה קרה ביניכם בשלב הזה. זהו בירור יסודי מאוד שבני זוג חייבים לעשות, ובוודאי שהדבר כדאי מאוד לבירור קודם נישואין מאשר אחריהם.


דברים אלה בדרך כלל אינם עשויים להיתקן מאליהם, ואף לא על ידי דברי ריצוי ופיוס בלבד. צריך לתת להם מעט זמן, ולראות לאן הרוח נושבת. ככל שהיא תראה כי כוונתך בדברים המקוריים אכן לא היתה לרעה, ושיש לך כוונה עמוקה לתת להם את המשמעות הראויה, כך תלך ותתמעט הגבהוּת שנוצרה ביניכם, ותיעלם. לכך צריך סבלנות.


ברם, לא ניתן רק לשבת ולצפות. פתרון מצוין בין בני זוג הוא לשבת ולדבר. אתה צריך לפרוש בפניה לא רק את דברי הפיוס והריצוי שאמרת, כי אם גם את תחושתך הכנה. ספר לה מה עובר עליך - את כוונתך המקורית, את הסיבה שהחלקת. חשוב מאד לדבר על התחושה שלך כעת, על הרגשתך כי גבהּ ביניכם הר שלא כדין ואתה רוצה להנמיך אותו, על הרגשתך שהיא עדיין מעמידה את המשפט באוויר. נסה להקשיב לה ולדובב אותה מדוע וכד'. אין כמו דיבור טוב כדי ללמד אתכם דברים האחד על השני. ובדרך כלל, לאחר שמתבררים דברים, הקשר ביניכם עשוי להיות עמוק יותר דווקא בשל היציאה מן המשבר.כל טוב ובהצלחה.
התשובה התפרסמה בספר רשו"ת היחיד בהוצאת הישיבה

 

 

בית המדרש