ישיבת אורות שאול, רעננה

בית המדרש

אחרית הימים-קרובה או לא?

ע"י: הרב יובל שרלו

האם מלחמת גוג ומגוג מתחילה?האם הגאולה ממש קרובה? על כך בתשובה הבאה

 


שאלה:


לרב שלום, חברותי סיפרו לי שאחד הרבנים הגדולים אמר שבחודש כסלו נשב במקלטים,ושצריך להתחיל לאגור אוכל כי הולך להיות רעב גדול מאוד בארץ.הן אמרו גם שהבסיס לזה הוא שעונו של הרב מרדכי אליהו שליט``א שכבר בדקה ל12 (מספרים שלרב יש שעון שכאשר יגיע לשעה 12 תבוא הגאולה). האם הסיפר נכון בכלל?ואם כן האם זה אומר שמלחמת גוג ומגוג מתחילה?ושהגאולה ממש קרובה? בתודה ובציפיה לגאולה קרובה.


 


תשובה:


 


שלום וברכה אפשר להירגע. יכול להיות שיהיו ימים קשים, אולם אין לזה כל קשר לשעון, לשעה 12, להגעה לגאולה וכדו'.


יותר מידי פעמים במשך ההיסטוריה של עם ישראל דברים מעין אלה נאמרו, וחבל שהם נאמרים. הם מעוותים מבחינה אמונית, שונים לחלוטין מכל מה שכתוב בחז"ל על ביאת המשיח, מפחידים לחינם את האנשים, גורמים להערצה מעוותת, ובעיקר - לאכזבות לאחר מכן.
אנחנו לא יודעים האם הגאולה קרובה או לא. אין לנו שום כלי לדעת את הדבר. קבוצות שונות טוענות שזה כך - לדעת חב"ד בכלל נותר רק "לצחצח את הכפתורים"; לדעת אחרים השעון מלמד כי אנו בגאולה; לדעת אחרים יש סימנים אחרים, אולם בשל העובדה שאין אדם בעולם היודע מתי הגאולה יותר טוב להתעלם מכל הדברים האלה. עד שהגאולה תבוא מה שצריך לעשות הוא לבחור בטוב ולמאוס ברע, לעבוד כל הזמן לתיקון העולם וקידומו, לחתור ליותר צדק ויותר חסד ויותר קדושה בעולם, ולהניח לדברים המיותרים שנאמרים על מלחמת גוג ומגוג ועל העובדה שהגאולה ממש קרובה. יש לנו כנראה עוד דרך ארוכה ארוכה לעבוד קשה עד שנגיע. לפיכך, יותר טוב לעבוד את ד' ולקדם את העולם מאשר לצבור אוכל, לשבת במקלטים ולפחד. כל טוב

 

 

בית המדרש