ישיבת אורות שאול, רעננה

בית המדרש

הוא נקשר אלי - אינני רוצה לפגוע בו

ע"י: הרב יובל שרלו

אני יוצאת עם בחור מזה כחודש וחצי. הוא תלמיד ישיבה, בקיא בתורה ובעל מידות טובות, אך אני לא מרגישה כלפיו רגש מיוחד, משהו מעבר לידיד רגיל. על כך בתשובה הבאה

 


שאלה


רב שלומות לכבוד הרב! אני יוצאת עם בחור מזה כחודש וחצי. הוא תלמיד ישיבה, בקיא בתורה ובעל מידות טובות, אך אני לא מרגישה כלפיו רגש מיוחד, משהו מעבר לידיד רגיל. נראה לי שהוא מרגיש כלפי, יותר ממה שאני מרגישה כלפיו, ולכן אני רוצה להמשיך לבדוק בעוד פגישות מה אני חושבת, כיוון שאני רוצה בקשר אמיתי, שיוביל בסוף לקשר נישואין בע"ה.


הבעיה היא, שאני מפחדת שאם נמשיך לצאת, ואגלה שטעיתי ואין לי רגשות כלפיו, הפרידה ממנו תהיה מאוד קשה (אם הוא נקשר אלי).מה לעשות? האם לדבר איתו על הרגשות שלי ושלו, או שזה לא במקום? תודה מראש.


 


תשובה


שלום וברכה.


ככל שהפגישות הולכות ונעשות תכופות כן נפתחים יותר האחד כלפי השני. זה אמנם סיכון גדול, שכן לעיתים דווקא הפתיחה מגלה את מה שניסינו להסתיר או לא לראות בשני, ועל ידי כך מתגלות בעיות. לעיתים גם הפתיחה מייגעת כל כך, שאם זה לא הולך אין כוח לעשות זאת שוב עם בן זוג אחר. ברם, לא ניתן להימנע ממנה, ואין דבר מה טוב יותר מאשר האמת הגלויה והכּנה בין בני זוג.


על כן, אם אתם בשלבים ראשונים של פגישה המתיני מעט, ובחני את עצמך באופן מתמיד מה חסר לך בו. אם אתם מתקדמים יותר, הדבר הטוב ביותר הוא לספר לבחור את אשר סיפרת לעצמך עליו, ולעבור לשוחח על רגשות. שם תוכלי לפגוש אותו בתחומים שעוד לא נפגשתם, ולראות מה קורה כאשר הוא נפתח - ייתכן כי שם תגלי את הקשר אליו ואת אהבתך; ייתכן כי שם תגלי כי כלל אינכם מתאימים; ייתכן ותפתחו בתהליך ארוך, שיסתיים רק לאחר מאה ועשרים שנה. בכל מקרה, לא תוכלי לפסוח על צעד זה, גם אם את חוששת שהוא ייפגע, שכן אינכם יכולים להתחתן על בסיס חששך שמא הוא ייפגע. זהו חלק מ"הסיכון המקצועי" בשלבי ההיכרות, וכל אחד שנכנס למערכת יודע שהדבר יכול להסתיים בלא יצירת קשר ארוך טווח.


על כן, עצתי לך לדבר קודם כל עם עצמך, ולברר מה את רוצה למצוא בו. לאחר מכן, לדבר עימו על רגשות בכלל, ולהתקדם לגבי רגשותיכם האחד כלפי השני, ואז החלון שייפתח יכניס את האור הדרוש לך כדי לבחון האם אתם יכולים להמשיך לטוב או שמא באמת זה לא שייך.


כל טוב, ושמחינו בשמחתך.

 

 

בית המדרש