ישיבת אורות שאול, רעננה

בית המדרש

קול קורא - מי יספר את הסיפור שלנו?

ע"י: הרב יובל שרלו

מאז "בחורף" של ברנר, ו"המתמיד" על ישיבת וולוז´ין של ביאליק – שסיפרו את סיפורה של הישיבה, את הכאב והשמחה, את התמיהה וההתלהבות של ה"ישיבה בוחר" הפרוש והפורש – דפי גמרא רבים נהפכו, מסכתות רבות הסתיימו. בית-המדרש השתנה מקצה לקצה. בית המדרש שלנו, אשר לידתו מאפר ישיבות אירופה וריחו ריח האביב הארץ ישראלי, מה יהיה עליו? מי יספר את הסיפור שלנו?

קול קורא

מאז "בחורף" של ברנר, ו"המתמיד" על ישיבת וולוז'ין של ביאליק – שסיפרו את סיפורה של הישיבה, את הכאב והשמחה, את התמיהה וההתלהבות של ה"ישיבה בוחר" הפרוש והפורש – דפי גמרא רבים נהפכו, מסכתות רבות הסתיימו.

בית-המדרש השתנה מקצה לקצה. בית המדרש שלנו, אשר לידתו מאפר ישיבות אירופה וריחו ריח האביב הארץ ישראלי, מה יהיה עליו?

מי יספר את הסיפור שלנו?

סיפורן של הישיבות שלנו שונה מאוד, בית המדרש התרחב הוא כולל ישיבות לנשים – מוסד המדרשה לבנות, שכבש את דרכו לתוך עולם הישיבות וזכה להכרה ציבורית. המורכבות הפכה להיות חלק בלתי נפרד מעולם בית המדרש: המתח שבין הפנים לחוץ, הקשר שבין רב לתלמיד, ההתמודדות עם יצר וכניעה, שילוב בין תורה וצבא ועוד לבטים רבים שהזמן גרמן.אנו מרגישים בצורך לספר את סיפורנו, ואנו מרגישים כי יש אוזניים הכרויות לשמוע את הסיפור.

אנו מזמינים אתכם, תלמיד ותלמידה, רב ומלמד בבית המדרש להעלות את הסיפור על הכתב ולשתף את כולנו בסיפור שלכם.אנו, לומדים ומלמדים בישיבות שונות, יוזמים הוצאת קובץ סיפורים קצרים על בית המדרש וחיי הישיבה.


בכוונתנו לאסוף סיפורים על חיי הישיבה שיתארו את הדרמה הגדולה, הן מבפנים הן מבחוץ, הן מתוך אמפטיה והן מתוך ביקורת. על הסיפור להיכתב תוך התחשבות בכבוד בית-המדרש.

אנו פונים לכולם, תלמידים מורים ורבנים בישיבות ההסדר, ובישיבות גבוהות, במכינות, בישיבות חרדיות, במדרשות לבנות וביוצא באלה.על הסיפור להיות באורך של עד 6000 מילה. המערכת תבחר מתוך הסיפורים את אלה המתאימים ביותר להיכנס לספר.

על הסיפורים להישלח לכתובת 
sipureyeshiva@gmail.com עד ראש חודש אדר א' התשע"ד.

 

 

בית המדרש