חיפוש

הרב יובל שרלו

שאלה

שלום הרב, לשמחתי אני נמצא בשלבים מתקדמים בדייטים עם בחורה, וכבר מתחילים דיבורים על אירוסין וכו', אבל לצערי יש משהו שמטריד אותי - בעבר (הלא כזה רחוק) היתה לי תקופה לא מבוטלת בה נפלתי באינטרנט, אני חושב שב"ה התקופה הזאת מאחוריי. ראיתי באינטרנט תשובה שאין צורך לשתף את החברה על דברים כגון אלה, אך רציתי לשאול את דעתו של הרב בכל זאת. ההתלבטות שלי היא שמצד אחד אני רואה חשיבות רבה באמון בין בני הזוג ולכן הסתרה כלשהי מרגישה לי בעייתית מאוד, מאידך גיסא אני חושש שהיא תקבל את זה בעין מאוד לא יפה, ולא תצליח להבין באמת את המקום ממנו זה בא (לא שאני מצליח להבין איך זה קרה לי יותר מידי) ואני מפחד מההשלכות.. אודה לתשובתו של הרבה האם לשתף וכיצד, תודה רבה!

תשובה

שלום וברכה


ראשית, אני מאחל שהדברים יעלו יפה, ושתזכה למצוא את בת בריתך.

זו שאלה עדינה מאוד ורגישה מאוד, שרבים רבים מתלבטים בה.

ויש לה כנראה יותר מתשובה אחת נכונה לך.

אכן, אפשר שאין חובה לשתף בנפילות שהיו בעבר, בעיקר אם נמצאים במקום אחר, ויש אמון בעצמך שאתה יכול לעמוד בזה.

אולם, באופן עמוק יותר, טוב לבני זוג העומדים בפני נישואין להכיר גם את הנפילות האחד של השני. זה מסיר מטען ומשקל כבד של עצם ההסתרה, מעצים כנות בין בני הזוג, מאפשר גם לה לדבר על נפילותיה שלה, ויוצר ברית יותר עמוקה ויותר אמיתית.

אפשר שבאחת הפגישות הקרובות תבדוק את האפשרות שכל אחד יספר גם על הנפילות שלו, כאשר אתם מקבלים על עצמכם שזה לא ייהפך לאשמות, כי אם לעולם הולך ונבנה ביניכם. ואז, בעדינות, לומר שהיו לך נפילות באתרים פורנוגרפיים, ושאתה במקום אחר, ורוצה לבנות ביחד איתה משהו קדוש וטהור. כך תהיה אתה אמת והקשר ביניכם אמת.


האם אתה יכול ללכת בדרך זו ?


כל טוב