חיפוש

הרב יובל שרלו

שאלה

אני רוצה להרגיש משמעות בחיים שלי ותכלית מסוימת שאליה אני הולך. אני רואה שבעולם החילוני חסר הממד של משמעות, יש מימוש עצמי אך לא משמעות. בעולם הדתי יש אלוהים שיצר אותנו כדי להטיב איתנו ונתן לנו תכלית ומטרה בחיים בעולם הסופי שלנו , ויש הרבה סיבות שמוכיחות את קיומו של אלוהים אך בסופו של דבר אני לא מרגיש את זה, אני לא חווה את אלוהים, אני מרגיש שהמצוות רחוקות ממני ולא מרגיש שיש אלוהות שאני יכול לדבר איתה באמת.

תשובה

שלום וברכה


הרצון והתשוקה שאתה מתאר מובנים מאוד מאוד. 

עצות רבות ניתנו למבקשים את שני הדברים - את משמעות החיים ואת הקשר עם ריבונו של עולם.

אבחר שתיים מהן: אם הן מדברות על לבך - לך בדרכן, ואם אינך מוצא בהן טעם - אנא שוב, ונחפש אחרות.


א. עשה טוב. עשה טוב לבני אדם. עשה עמהם חסד. רדוף אחרי הצדק אם נעשה להם עוול. האר להם פנים. הקשב לאחרים. פתח את הלב. הימנע מלשון הרע על הבריות. עשה טוב. אלה דברים שאין להם שיעור, והעושה אותם מביא ברכה וטוב לעולם, עד שקשה למצוא משמעות יותר גדולה לחיים מאשר ההטבה שאדם עושה בעולם. פעמים רבות, דרך הרצון לעשות טוב בעולם גם תפגוש את מי שנטע בנו את הרצון הזה.

ב. הכר את שפת האהבה. דרך שפת האהבה שבין אדם לאדם, ניתן למצוא דרכים רבות למצוא את שפת האהבה לריבונו של עולם. אשמח אם תקרא את "משל האהבה" (https://bit.ly/2ZkTgWf). שם תמצא כי לעתים אהבה מתפתחת מלמטה מלמעלה, ממעשים אל הרגש, משמירת מצוות אל הכרת מי שנתן אותן. כשזה מלווה בלימוד, ובעיקר של הצדדים האגדתיים בתורה - אפשר שתמצא דרך שם את עולמך.

ויש בוודאי דרכים רבות אחרות. 


כל טוב ובהצלחה