חיפוש

הרב יובל שרלו

שאלה

לכבוד הרב שלום, אני פונה ללא ציון פרטים מזהים מפורשים בשל רגישות השאלה. אציין רק שזכינו שכבוד הרב יערוך את חופתנו לפני כ- 16 שנה. זוג מעורב (דתיה וחילוני), וב"ה נשואים עד היום בחברות ובאושר והורים לשלושה ילדים מקסימים. אני פונה בעניין בתי הבכורה בת ה 15 אשר להבנתי מתמודדת עם התחבטויות קשות בעניין נטיותיה המיניות. היא מאוד מאוד סגורה ולא משתפת אותי אך הנושא טעון מאוד ובכל פעם שמתעוררת שיחה משפחתית בעניין הלהט"בים היא מגיבה באמוציונאליות ונסערת מאוד. פרט לכך היא לא משתפת אותי בדבר אך ברור לי שהיא עוברת תקופה לא פשוטה והנושא מכביד עליה ומטריד אותה מאוד. אני לא יודעת איך לתקשר איתה באופן נכון שלא יעודד אותה לכיוון הזה או יגרום לה לקטלג את עצמה כבר בגיל צעיר כ"כ כלסבית או יעודד אותה לצאת בהצהרות ויציאה מהארון חלילה. לדעתי אין שום דרך בגיל הזה ובסביבה דתית לאומית שבה אין התנסויות פיזיות, לקבל בכלל כזו החלטה. בעתיד כשהיא תגדל, אם זה ימשיך להיות המצב אנחנו נהיה לצידה אך אני לא רוצה לעודד אותה למקום הזה כבר עכשיו. מצד שני חשוב לי השיח מולה ושלא תעבור את התקופה הזו לבד אבל היא סגורה מאוד מאוד ובלתי אפשרי לדבר איתה. לאור הדיסקרטיות המתבקשת אני מתקשה מאוד למצוא עם מי להתייעץ ורציתי לקבל בבקשה את עצת הרב והדרכתו לאן ואל מי לפנות וכיצד לנהוג נכון. רוב תודות

תשובה

שלום וברכה


ראשית, חיזוק גדול לרצונך, לדרך בה את נוהגת, ולניסיון לפרוץ את המחסום הזה.

מטבע הדברים, אני לא מוסמך כמטפל, ואני לא מומחה במה שאת מבקשת, אם כי אני מעריך שגם מטפל מוסמך אינו יכול להציע דרך מוחלטת בנושא.

אבל למדתי הרבה מניסיוני:

צריך לדפוק על דלתה (כמטאפורה). לבקש רשות. לא להיכנס בכוח. לא להיכנס עם אג'נדה.

לשאול אותה בעדינות - האם היא רוצה לפגוש אותך בנושא זה. פגישה משמעה שאת מספרת מעט על מיניות בכלל ומקומה. רוקדת איתה, כלומר: בוחנת האם טוב לה בדברים שאת אומרת, מבקשת ממנה להגיב, מקשיבה לה, הכל בדיאלוג, שאת מראש מחליטה עם עצמך שמה שאת מבקשת הוא את טובתה כפי ולא שום דבר אחר, ובעיקר - מאמינה כי היא צריכה לבחור את דרכה בחיים, ואת נמצאת שם כדי לאפשר לה את זה. 

איני מכיר דרך אחרת. זה צריך להיעשות מאוד בזהירות, בקשב, לעתים אומרים מילה אחת לא במקום והשער ננעל, לעתים להפך. 

האם הדברים נראים בעינייך ?


כל טוב ובהצלחה