חיפוש

הרב יובל שרלו

שאלה

ערב טוב, אני נער דתי בן 16 ובשנה האחרונה השתתפתי בתוכנית של דתיים וחילונים, במהלך התכנית היה לי קשר עם נערה אחרת ושוחחנו על אלוקים, תורה, הלכה ויהדות, במהלך שיחותנו היא הביעה את רצונה לחזור בתשובה, היא אמרה שעבורה הייתי ממש פתח לעולם הדתי, עכשיו נגמרה התכנית ואני מתלבט האם לקבוע איתה חברותא בשביל להמשיך איתה את התהליך- או שזה יכול לגרום לקשר מסוג שאני לא רוצה בו בשלב הזה של החיים, אני מפחד שמה שאני אולי רואה כנסיון כנה להתקרב לאלוקים אולי הוא לא בדיוק מאה אחוז טהור מהצד השני, איך ראוי להתנהג?

תשובה

שלום וברכה


יישר כוח על הדרך שבה הלכת עד עתה.

לדילמה שאתה מתלבט בה יש יותר מתשובה אחת אפשרית. 

שכן בדיוק כפי שכתבת: מחד גיסא אתה פתחת בפניה את הדלת, ומצד שני אינך רוצה בשלב הזה לשהות איתה ביחד בחדר.

לא בגלל שאולי כוונתה אינה טהורה במאה אחוזים. אנחנו לא בוחנים את הכוונות של האחרים, אלא אם כן אלו כוונות מובהקות, ומעבר לכך - גם הכוונות שלנו בכל מה שאנחנו עושים, לצערנו, אינן כוונות של מאה אחוזים.

אלא בשל העובדה שאתה צריך להתפתח, להעצים את יראת השמיים שלך עצמך, את הצניעות וכדו'. ואינך רוצה להיות במקום אחר.

לכן, יכולות להיות תשובות רבות לשאלה חשובה זו - למן ניתוק קשר מוחלט, ואמירה כי אם היא רוצה להתקדם שתעשה זאת במסגרת של נשים בלבד, ולא דרכך, ועד הבנה שזו השליחות שלך ואתה מסוגל גם לקדם אותה וגם להתקדם בעצמך.

האם אנו יודעים מה נכון ? 

אין לנו דרך מובהקת לדעת מה נכון. באופן כללי, אני נוטה לתפיסת העולם כי אם הקב"ה זימן לך את המציאות הזו, אתה צריך לבחון את עצמך האם אתה מסוגל ללמוד חברותא שגם תעודד אותה (ואתה תעזור לה) למצוא במשך הזמן מקום של נשים או חברותא בחורה שהיא מהשבט שלך וכדו', וכך להתנתק אט אט. אם כן - אני נוטה לכיוון שכן לעשות זאת, וכמובן על פי ההלכה (לא ייחוד, לא מגע וכדו).

אולם, אם אתה חש כי הפעולה הזו מדרדרת אותך - אל תיכנס אליה !

האם זה נראה לך ?


כל טוב